Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Rozumiem co czytam" i "Edukacja z Disneyem" w olkuskiej Bibliotece

Data publikacji: 2013-10-15, Data modyfikacji: 2013-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Zakończyła się już wakacyjna przerwa, uczniowie wrócili do szkolnych ław, ale nie tylko - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu także zapewnia wiele atrakcji. W ostatnich dniach odbyły się spotkania w ramach projektów: "Rozumiem, co czytam", „Cztery pory roku przedszkolaka" i „Edukacja z Disneyem".

5 października 2103 r. odbyły się pierwsze po wakacyjnej przerwie zajęcia w ramach projektu „Rozumiem, co czytam", organizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu.  Zajęcia mają charakter otwarty i są bezpłatne. Przeznaczone są dla uczniów klas II i III ze szkół podstawowych.

Uczestnicy spotkania poprzez ciekawe i interesujące zadania ćwiczą funkcje wzrokowe, słuchowe, ruchowe, podnoszą kompetencje językowe, a także doskonalą umiejętność logicznego i twórczego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem. Zróżnicowane zadania sprawiają, że dzieci są zainteresowane zajęciami i aktywnie w nich uczestniczą, a dostosowany stopień trudności pozwala każdemu dziecku na osiągnięcie sukcesu.

Na następne spotkanie zapraszamy już 9 listopada 2013 r. (sobota) o godz. 10.00.

Z uwagi na duże zainteresowanie poprzednią edycją zajęć ruszamy z cyklem spotkań przeznaczonych również dla czwartoklasistów.

Dzieci klas IV ze szkół podstawowych zapraszamy na spotkanie już od 19 października 2013 r. (sobota) o godz. 10.00.

10 października 2013 r. z kolei, dzieci z Przedszkola Nr 4 i 13 w Olkuszu wzięły udział w nowych zajęciach organizowanych w ramach projektów  „Cztery pory roku przedszkolaka" i „Edukacja z Disneyem".

 

 

 

Uczestnicy spotkania wysłuchali baśni „O tym, jak brzoza listki rozdawała", rozwiązywali jesienne łamigłówki, wykonywali jesienne rysunki oraz brali udział w twórczych zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej KLANZA.

W Medi@tece z kolei dzieci korzystając ze stron internetowych przeznaczonych dla najmłodszych doskonaliły umiejętności logicznego myślenia i spostrzegawczość.

 

Źródło: PiMBP Olkusz

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola