Belka
Środa, 24 Lutego 2021   imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ERASMUS+

Data publikacji: 2019-06-01, Data modyfikacji: 2019-06-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekt „… and Health for all!” W środę 22 maja 2019 r. uczestnicy projektu Erasmus+ wyruszyli w najbliższe okolice, by nie tylko zobaczyć Maczugę Herkulesa, zwiedzić Zamek w Pieskowej Skale, ale wyciszyć się, skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje natura, cieszyć się niepowtarzalnym urokiem tego miejsca.  Program pozwolił uczestnikom na właściwe skoncentrowanie się na temacie projektu: „I zdrowie dla wszystkich!”. Powstał on z myślą o tym, by zbliżyć się do przyrody, szukać z nią kontaktu, gdyż sami jesteśmy jej nieodłączną częścią. Im bliżej niej jesteśmy, tym lepiej czuje się nasze ciało i umysł. Podczas spaceru po parku nasi goście rozmawiali o tym, że kontakt z przyrodą daje nam siły witalne i energię, a także wzmacnia naszą odporność. Otaczanie się zielenią sprawia, że mamy lepszy humor i chęć do życia. Wspiera rozwój dzieci, a dorosłym pomaga naładować akumulatory, które tak szybko rozładowują się tempem życia. Po wizycie w Ojcowskim Parku Narodowym, której celem było rozładowanie napięć, rozluźnienie i uspokojenie, przyszedł czas na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Nasi zagraniczni goście mogli poczuć leczniczą moc podziemnego mikroklimatu, który pomaga w leczeniu wielu schorzeń dróg oddechowych oraz alergii. Zwiedzając kopalnię, inhalowali się. Kolejnego dnia przyszedł czas na ewaluację. Koordynatorzy spotkali się, by zebrać informacje na temat jakości i adekwatności osiągniętych wyników. Dyskutowano o tym, czy projekt odpowiadał na faktyczne potrzeby naszej grupy i czy został poprawnie zrealizowany. Ewaluacja pomogła zastanowić się nad jakością przyszłych inicjatyw. Podczas tego spotkania przeanalizowano plan kolejnego spotkania, które będzie w październiku 2019 roku w Estonii. Kolejno uczestnicy dzielili się wiedzą na temat aplikacji internetowych służących podwyższeniu jakości pracy nauczyciela oraz gamifikacji procesu nauczania. Po ewaluacji i zdrowym obiedzie przyszedł czas na krótką wyprawę do Rabsztyna na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Uczestnicy projektu Erasmus+ starają się pamiętać o tym, że nawet jeśli mieszkamy w miastach, powinniśmy pielęgnować więź z naturą. A zdrowe odżywianie, ruch i przyrodę traktować jako coś najważniejszego, gdyż zostaliśmy do tego stworzeni. Wieczorem przyszedł czas na wspólną, oficjalną kolację w hotelu Victoria w Olkuszu. Gościom zagranicznym towarzyszyli Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1. Po uroczystym powitaniu i przemówieniu miały miejsce podziękowania dla organizatorów i uczestników projektu oraz wręczanie upominków z pobytu w Polsce. 24 maja uczestnicy projektu Erasmus+ wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Pełna treść wiadomości na: sp1olkusz.pl/?p=6925
sp1olkusz.pl, Źródło artykułu: sp1olkusz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola