Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze, Trzyciąż
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Glanów. 84-latka potrącona przez samochód

Data dodania: 2018-08-14
W Glanowie (gm. Trzyciąż) samochód osobowy marki BMW potrącił 84-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię. Poszkodowana trafiła do olkuskiego szpitala. więcej »
 
 

Czy starosta zaciągnie pożyczkę na wywóz śmieci...

Data dodania: 2018-08-14
Radni Gminy Klucze chcą, aby starosta zaciągnął pożyczkę na sfinansowanie kosztów usunięcia odpadów wciąż zalegających na terenie Klucz-Osady. W tym celu Rada Gminy K... więcej »
 
 

Zawirowania wokół planowanych egzaminów na prawo...

Data dodania: 2018-08-12
Plany starosty Pawła Piasnego dotyczące utworzenia przy II LO w Olkuszu filii Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii A i B, budzą l... więcej »
 
 

Pijany kierowca dachował. Wiózł kobietę i dziecko

Data dodania: 2018-08-10
Nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Wiózł dwoje pasażerów: 35-letnią kobietę i 8-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło 9 sierpnia br. oko&#... więcej »
 
 

Podjęto działania zmierzające do wyeliminowania...

Data dodania: 2018-08-09
Od kilku miesięcy w pobliżu Zakładu Velvet Care w Kluczach mieszkańcy skarżą się na uciążliwości związane z emisją hałasu w porze nocnej. W celu rozwiązania pro... więcej »
 
 

Kiedy zostanie wyremontowana droga przez Łobzów...

Data dodania: 2018-08-05
Droga gminna biegnąca przez Łobzów kolonię IV i V w gminie Wolbrom jest w kiepskim stanie i od dawna woła o remont. Burmistrz Adam Zielnik poinformował nas, iż remont tej drogi planowany jest w... więcej »
 
 

Apel o niezwłoczne usunięcie odpadów z Klucz-Osady

Data dodania: 2018-08-03
Rada Gminy Klucze zwróciła się z apelem do Starosty Olkuskiego i Rady Powiatu o niezwłoczne usunięcie odpadów z terenu Klucz-Osady. Podstawą apelu - zdaniem Rady Gminy - jest postanowienie Sa... więcej »
 
 

Egzamin na prawo jazdy w Olkuszu, czyli...

Data dodania: 2018-08-03
Starosta Paweł Piasny poinformował: "Już wkrótce egzamin na prawo jazdy kat. A i B w Olkuszu!". W związku z tym 8 sierpnia ma się odbyć w Starostwie konsultacja społeczna. Przed miesi... więcej »
 
 

Pierwsza debata obywatelska na olkuskim rynku

Data dodania: 2018-08-02
Ruszył cykl publicznych debat na olkuskim rynku w sprawach społecznie istotnych. 30 lipca o godz. 18.00 odbyła się pierwsza z nich. Organizatorami tej inicjatywy są środowiska od ponad roku biorą... więcej »
 
 

Wolbromskie kąpielisko zamknięte na kłódkę

Data dodania: 2018-07-29
Tego lata wolbromskie kąpielisko jest zamknięte na kłódkę. Obiekt oczekuje na gruntowną modernizację. Gmina ogłosiła na to zadanie przetarg w październiku 2017 r. z terminem real... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 41
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola