Belka
Wtorek, 16 Października 2018   imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Data dodania: 2018-10-09
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Dnia 9 października w naszej szkole miało miejsce uroczyste święto: Dzień Edukacji Narodowej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i zaśpiewaniu hymnu, pani dyrektor Ewa... więcej »
 
 

Erasmus Plus

Data dodania: 2018-10-09
„… AND HEALTH FOR ALL!” Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu zakwalifikowała się do udziału w międzynarodowym programie Erasmus Plus. Wspólnymi siłami opracowany projekt „... więcej »
 
 

Kiedy autobusy miejskie powrócą do Wolbromia? I co...

Data dodania: 2018-10-09
Gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze objęte są publicznym transportem zbiorowym w ramach Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna". Przewóz osób organizowany przez Zwi... więcej »
 
 

Wolbrom. Ten sam patrol dwukrotnie zatrzymał tego...

Data dodania: 2018-10-09
Dwukrotnie w ciągu jednego dnia, w odstępie niespełna dwóch godzin, ten sam patrol z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymał tego samego nietrzeźwego kierowcę. Za pierwszym razem 48-latek... więcej »
 
 

Kolejne pieniądze na zamek w Rabsztynie

Data dodania: 2018-10-09
Ponad 2 miliony złotych dofinansowania otrzymała Gmina Olkusz na dalsze prace w obrębie zamku w Rabsztynie. W ramach zadań przewidziano stabilizację i zabezpieczenie ostańca wapiennego pod zamkiem... więcej »
 
 

Ponury weekend na drogach powiatu

Data dodania: 2018-10-01
W miniony weekend na drogach powiatu olkuskiego doszło do 11 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a dwie zostały ranne. Tragicznie zakończył się wypadek 29... więcej »
 
 

Przedłużające się prace na obwodnicy Wolbromia

Data dodania: 2018-09-30
Obwodnica Wolbromia o dziwacznym przebiegu, w dodatku poszatkowana na odcinki, nie może doczekać się odbioru pierwszego z nich. A ten miał nastąpić 31 sierpnia br. Niestety, z uwagi na niezamontow... więcej »
 
 

Kandydaci na wójtów i burmistrzów 2018

Data dodania: 2018-09-27
Prezentujemy kandydatów na wójtów i burmistrzów w powiecie olkuskim. Najwięcej, bo aż pięciu zarejestrowano w gminie Olkusz. W gminie Klucze tylko jednego - obecnie urzędują... więcej »
 
 

Przyducha przyczyną śnięcia ryb na Zalewie...

Data dodania: 2018-09-26
Zdaniem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska powodem śnięcia ryb w Zalewie Wolbromskim, jaki zaobserwowano 15 września, była tzw. przyducha, czyli obniżona zawartość tlen... więcej »
 
 

Samozapłon - prokuratura umorzyła śledztwo ws....

Data dodania: 2018-09-25
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie pożaru odpadów w Kluczach-Osadzie. Zdaniem biegłego najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru 8 października 2017 r. był samozapł... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 45
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola