Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Policyjne” Walentynki na wesoło

Data publikacji: 2014-02-20, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Nie zawiedli się Ci wszyscy, którzy wieczorną część Dnia Zakochanych postanowili spędzić w olkuskim Miejskim Domu Kultury na komediowym spektaklu pt. „Zwariowany komisariat”. Śmiech publiczności wypełniał salę podczas dialogów i scen rozgrywających się w miejscu pracy oryginalnych funkcjonariuszy, po wplecionych w akcję piosenkach rozlegały się głośne brawa, zaś finałowy aplauz ostatecznie potwierdził zadowolenie widzów i dostarczył aktorom ze wszech miar należnej satysfakcji.

 

 

Tego wieczora na scenie sali widowiskowej mieliśmy okazję na żywo podziwiać talenty gwiazd doskonale znanych z teatrów, kabaretów, radia oraz telewizji. Ewy Kuklińskiej, Jacka Fedorowicza, Jacka Kawalca, Piotra Pręgowskiego i Piotra Zelta przedstawiać nie trzeba, a nawet nie wypada. Mając na względzie, iż nie wszyscy jeszcze „Zwariowany komisariat” widzieli, wypada jednak poświęcić choć kilka zdań tej policyjnej komedii. Właściwie jest to spektakl bliższy kabaretowi niż klasycznej komedii. Z natury swej statyczne sceny dialogowe przeplatane są piosenkami do tekstów Barbary Szczepańskiej, a muzyczne części uatrakcyjniają dodatkowo tańce przygotowane przez Julitę Kożuszek.

 

„Zwariowany komisariat”, to ukazane w krzywym zwierciadle satyry perypetie funkcjonariuszy przygranicznej jednostki policji. Tytułowym komisariatem dowodzi komendant Obracaj (grany przez Jacka Fedorowicza). Jest najstarszy wiekiem i stażem, bardzo stara się zachować autorytet przełożonego, niestety z różnym skutkiem. Lubi np. każde zdarzenie puentować przysłowiem albo sentencją, jednak ciągle myli i miesza ich brzmienia, a nawet źle dobiera do sytuacji. Walki o szacunek u podwładnych nie ułatwia mu atrakcyjna i temperamentna żona, podkomendant Ziuta Kwas-Obracaj. Policjantka romansuje z karnie przeniesionym z CBA agentem Tomkiem Czarnym (w tej roli wystąpił Jacek Kawalec) i miejscowym lekarzem (granym przez Piotra Pręgowskiego), a na dodatek dorabia w erotycznej firmie telefonicznej. Oprócz wyżej wymienionych w skład załogi komisariatu wchodzi jeszcze aspirant Warzecha, „zesłany” na prowincję z powodu problemów alkoholowych. Kiepską reputację usiłuje nadrobić sukcesami zawodowymi, jak schwytanie magika pokazującego publicznie dużego ptaka, co okazało się być sztuczką sceniczną nie mającą nic wspólnego z ekshibicjonizmem.

 

Mnogość pojawiających się w spektaklu podtekstów związanych z damsko-męskimi relacjami sprawia, że „Zwariowany komisariat” wydaje się być wręcz stworzonym na Walentynki. Oczywiście nie tylko, gdyż równie dobrze bawić może każdego innego dnia. Teksty Leszka Kwiatkowskiego dostosowane są do różnorodnych oczekiwań odbiorców, od miłośników prostych, bezpośrednich, wręcz naiwnych żartów, po adresowane dla nieco bardziej wymagających, oparte na nierzadko zaskakujących skojarzeniach. Efekt finalny opisany został już na wstępie, śmiech, brawa, zadowolenie zrelaksowanej publiczności, czyli to, o co w komedii, czy w kabarecie chodzi.

 

 

 

 

Autor - Leszek Kwiatkowski

Reżyseria – Zbigniew Lesień

Kierownictwo muzyczne - Robert Obcowski

Kostiumy/scenografia - Małgorzata Filipiak-Kwiatkowska

Choreografia - Julita Kożuszek

Przygotowanie wokalne - Dorota Wasilewska

Teksty piosenek - Barbara Szczepańska „Judyta”

Kierownik produkcji - Dariusz Nejmanowski

Realizacja dźwięku i światła - Andrzej Wyrembski

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola