Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne dofinansowanie prac na zamku w Rabsztynie

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-11
A A AWydrukDrukuj  
 

W roku bieżącym po raz piąty Gmina Olkusz pozyskała dofinansowanie na prowadzenie prac zabezpieczających na zamku w Rabsztynie. Tym razem zaplanowano przeprowadzenie konserwacji  odkrytych w latach ubiegłych reliktów zabudowy oraz detali architektonicznych zamku górnego, a także rozpoczęcie prac zabezpieczających mury zamku średniego.

 

 

 

Prace na zamku średnim poprzedzone zostaną badaniami archeologicznymi. Prace zabezpieczające, podobnie jak w latach ubiegłych, obejmą wykonanie: iniekcji i kotwień najbardziej uszkodzonych obszarów murów, niezbędnych uzupełnień i przemurowań, wykonanie spoinowania, a także wzmocnienie korony murów. Zachowawcza konserwacja elementów pieca hypocaustycznego, fragmentów ścian, sklepień i posadzek, a także kamiennych elementów architektonicznych i posadzki ceglanej polegać będzie w szczególności na oczyszczeniu z zabrudzeń, wzmocnieniu strukturalnym, uzupełnieniu ubytków i spoin oraz  połączeniu pękniętych elementów.

 

Dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z programu Dziedzictwo Kulturowe - Ochrona Zabytków) w wysokości 300 000 zł stanowi 50% środków przeznaczonych na ww. cel w tym roku.

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola