Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bajkowego Mikołaja nie zatrzymał nawet Ksawery

Data publikacji: 2013-12-09, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 

To się nazywa siła tradycji. Mimo wiatru i mrozu na coroczne spotkanie z Mikołajem w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu stawili się wszyscy, którzy stawić się powinni. Były dzieci z opiekunami, były bajki umilające maluchom oczekiwanie na gościa z dalekiej Laponii oraz oczywiście był On. Choć po drodze zmagać się musiał z orkanem Ksawery, w MDK pojawił się na czas. I to nie sam, bo z wesołym diabłem, dobrodusznym aniołem, no i z wielkim, pełnym prezentów koszem.

 

 

 

Żeby wzmocnić strudzonych drogą małych gości organizatorzy przy wejściu na salę widowiskową MDK ustawili stolik z pysznymi czekoladowymi ciasteczkami. Trochę wstyd się przyznać, ale dla sprawdzenia smaku i wzmocnienia po drodze autor też spróbował, stąd wie, że były naprawdę dobre.

 

 

 

A w sali, wygodnie rozparci w fotelach, na atrakcje tego wyjątkowego wieczoru czekali pupile Mikołaja. Całkiem sporo pupili, zważywszy na pogodę. Co tam aura, liczy się zabawa! Zaprosiła do niej wszystkich dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan i zapowiedziała pierwszy występ, czyli bajkę „Gwiazdka” w wykonaniu Sekcji Teatralnej MOK, w reżyserii Stanisławy Szarek.

 

 

 

Kto pamięta serię animowanych filmów o przygodach dwóch kotów Bonifacego i Filemona? „Gwiazdka” to opowieść o jednym dniu z ich sielskiego życia w chacie Babci i Dziadka. Ów dzień to nie jeden z wielu, żaden tam taki sobie zwykły, to Wigilia. Przygotowania do wieczerzy w domu, problemy z myszami, spotkany na spacerze Bałwan, potem jazda z Dziadkiem w konnym zaprzęgu, wizyta u Kowala i poznanie Iskierek – to z grubsza fabuła bajki, z której popłynęło do małych widzów wiele mądrych morałów. W przedstawieniu dzieci dostrzec mogły ile ciepła daje kochająca się rodzina, dowiedziały się, że wartościowy prezent wcale nie musi być drogi i że dla okazania uczuć podarunki wcale nie są niezbędne.

 

 

 

Na „Gwiazdce” teatralna część programu mikołajkowego wieczoru bynajmniej się nie skończyła. Po olkuskich adeptach sztuki dramatycznej na scenie pojawili się aktorzy z występującego już u nas Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Tym razem przyjechali z inscenizacją „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Jednakże, do czego już ich widzowie przywykli, była to dość swobodna interpretacja. Za jej pomocą autorzy chcieli jak najwyraźniej ukazać dzieciom znaczenie uczuć pokonujących wszelkie zło i przeciwności losu. Podczas swych spektakli Studio „Sztuka” dba nie tylko o wychowawcze treści, lecz również o kontakt z publicznością. Aktorzy zadają pytania dzieciom, razem z nimi śpiewają piosenki, zapraszają do zabawy na scenie i do wspólnego korowodu wszystkich widzów na koniec spektaklu.

 

 

 

Po dwóch bajkach nadszedł czas na trzecią. Bajkowa jest każda wizyta Mikołaja i nie inaczej było tym razem. Kto nie był, nie widział twarzy dzieci rozpromienionych widokiem brodatego gościa w czerwonym płaszczu i z wielkim koszem prezentów, temu żaden opis nic nie da.

Do zobaczenia na spotkaniu z Mikołajem w olkuskim MDK za rok! Tymczasem serdecznie zapraszamy na tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy we wtorek 17 grudnia od godz. 10.00, jak zwykle na Rynku. Będą ręcznie wykonane ozdoby, będą kolędy, będzie świąteczna bajka, czarty, anioły, a wszystko to w szczytnym, charytatywnym celu, bo połączone ze zbiórką na pomoc dla Oli i Zosi.

 

Źródło: MOK Olkusz

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola