Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

87. urodziny Kubusia Puchatka w olkuskiej Bibliotece

Data publikacji: 2013-10-17, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

15 października 2013 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu po raz kolejny odbyły się Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Impreza organizowana jest corocznie w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

 

Okazją do świętowania były 87. urodziny Kubusia Puchatka. W tym roku jubilat zaprosił na uroczyste przyjęcie dzieci z olkuskich Szkół Podstawowych Nr 1, 5 i 10 oraz ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Każdy z zaproszonych gości przyniósł ze sobą przygotowany przez siebie prezent w postaci pięknego rysunku lub laurki i miał okazję złożyć solenizantowi życzenia.

 

Na spotkaniu dzieci wysłuchały  opowiadania pt. „Urodziny Puchatka” oraz chętnie brały udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Rozwiązywanie zagadek Przemądrzałej Sowy, zlizywanie z talerzyków „małego co nieco” czy rozpoznawanie kubusiowych rekwizytów – to tylko niektóre z zadań przygotowanych dla dzieci. Wszyscy bawili się znakomicie.

Przyjęcie urodzinowe nie może obejść się bez tortu. Tak więc, po odśpiewaniu urodzinowego „Sto lat”, każdy z uczestników Urodzin został poczęstowany tortem. Dzieci zapewniły jubilata, że będą pamiętały o jego następnych urodzinach.

Na zakończenie każda z zaproszonych szkół otrzymała pamiątkowy dyplom.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia zorganizowane zostały również w Filiach PiMBP: Filii Nr 2 , Osieku, Kosmolowie i w Żuradzie.

Kubuś Puchatek, wdzięczny za piękne życzenia i wspaniałą zabawę, z niecierpliwością czeka na kolejne urodziny i odwiedziny naszych Milusińskich w olkuskiej Bibliotece.

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola