Belka
Czwartek, 4 Lipca 2024   imieniny: Elżbieta, Malwina, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Piotr Skrzynecki w Caffe Cor Tu

Data publikacji: 2013-09-23, Data modyfikacji: 2013-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Trudno wyliczyć ile razy występował na olkuskich scenach, kilkakrotnie śpiewał też w kojarzonej wcześniej wyłącznie z „krakowskim” Piotrem Skrzyneckim „Piwnicy Pod Baranami” oraz na krakowskim Rynku.

Trzykrotnie zdobywał nagrody główne i tytuły „Talent Małopolski”. Po dość długiej przerwie w koncertach znów stanął przed mikrofonem w ubiegły piątek, 21 września, w Caffe Cor Tu. Recital Piotra Skrzyneckiego połączony był z wystawą prac dwojga olkuskich artystów. Na ścianach stylowych wnętrz podziemnej kawiarni oglądać można było tego dnia grafiki Beaty Soboń i obrazy Tytusa Dessauera. Na grafikach osoby znające Olkusz dostrzec mogły inspiracje najbardziej malowniczymi miejscami naszego zabytkowego śródmieścia, zaś niemal wszystkie płótna są efektem fascynacji autora abstrakcją. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje stale eksponowana w Cor Tu replika „Plaży w Pourville” Claude'a Moneta, wykonana przez Tytusa Dessauera po sensacyjnym odnalezieniu w Olkuszu skradzionego przed laty oryginału.

W tak niecodziennej scenerii Piotr Skrzynecki zaprezentował swe talenty wykonując niezapomniane przeboje polskich i zagranicznych gwiazd muzyki pop, soul i rocka. „Knockin' on heaven's door” Boba Dylana, „Turn the page” Boba Segera i włączony później do własnego repertuaru przez zespół Metallica, „Nigdy więcej” Piotra Szczepanika, „What a wonderful world” Louisa Armstronga – to niektóre z nich. Nie mogło też zabraknąć utworów dwóch najbardziej lubianych przez Piotra Skrzyneckiego artystów. Z dorobku Stinga wybrał na sobotni recital „It's probably my” i „Shape of my heart”, natomiast spośród przebojów Andrzeja Zauchy „Byłaś serca biciem” i zaśpiewane ze skromnym udziałem odważniejszej części publiczności „Bądź moim natchnieniem”. A że koncert spodobał się publiczności był też bis – „Zielono mi” Andrzeja Dąbrowskiego. Oby nasz młody utalentowany wokalista dostrzegł w przyjęciu swego recitalu zielone światło do dalszego rozwoju i kolejnych występów.

Piotr Skrzynecki ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, a następnie studia na kierunku kulturoznawstwo i komunikacja audiowizualna w Katowicach. Wokalne zdolności doskonalił w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej „Nice Noise” w Katowicach oraz w Sekcji Wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, pod kierunkiem instruktora Wiesława Barana. Z olkuskim MOK-iem Piotr Skrzynecki związany jest od siedmiu lat, wcześniej występując podczas różnorodnych imprez, głównie koncertów, a obecnie  zawodowo, jako instruktor ds. organizacji imprez oraz kina. Nieobca jest mu też rola konferansjera, wcielał się w nią m. in. podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rockowisk oraz Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Przede wszystkim jednak znany jest jako piosenkarz, wielekroć nagradzany za interpretacje przebojów Andrzeja Zauchy.

Koncert w Caffe Cor Tu zorganizował właściciel kawiarni Wojciech Chmielewski przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Źródło: MOK Olkusz

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola