Belka
Niedziela, 7 Lipca 2024   imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Gala Powiatowego Festiwalu Kultury – Teatralia 2013

Data publikacji: 2013-06-13, Data modyfikacji: 2013-06-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 1999 roku w Olkuszu odbywają się przeglądy dziecięcych i młodzieżowych zespołów dramatycznych. Od czasu przywrócenia w Polsce powiatów impreza ma zasięg powiatowy, a organizowana jest rokrocznie przez tutejsze Starostwo i Miejski Ośrodek Kultury.

Tegoroczna edycja przeglądu odbyła się 9 i 10 kwietnia, zaś 12 czerwca w sali widowiskowej MOK zwycięzcy odebrali nagrody. Do ceremonii uhonorowania laureatów i wyróżnionych prowadząca galę dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan zaprosiła przewodniczącego Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków Wacława Chłostę, dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji Andrzeja Feliksika oraz organizującą imprezę i zasiadającą w jury Magdalenę Medyńską ze Starostwa Powiatowego w Olkuszu.  Grand Prix Powiatowego Festiwalu Kultury – Teatralia 2013 przyznane zostało Kołu Teatralnemu z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej i Porębie Górnej za spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Wśród zespołów szkół podstawowych dwie pierwsze nagrody jury przyznało Teatrowi „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olkuszu za spektakl pt. „O tym jak buciki do upadku królestwa doprowadzić mogły” oraz Teatrowi „Marionetki” z SP w Chełmie za „Czarodziejską wodę”. II nagrodę w tej kategorii zdobył Teatr „Bajkoludki” z SP w Braciejówce za „Brzydkie kaczątko”, zaś III nagrody nie przyznano. Były za to dwa wyróżnienia: dla Koła Teatralnego z SP Nr 1 w Wolbromiu za inscenizację „Królowej śniegu” i dla Teatru „Abrakadabra” z SP Nr 3 w Olkuszu za spektakl pt. „Zielony kapturek”.

W kategorii gimnazjów jury przyznało tylko jedno wyróżnienie dla Zespołu Teatralnego z Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu za spektakl pt. „Chytry dwa razy traci”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznana została I nagroda, którą zdobyła Grupa Teatralna Towarzystwa Kultury Teatralnej w Olkuszu za spektakl pt. „Dramat o prawdziwym społeczeństwie – Dziady ponownie odczytane”. Wśród ośrodków i domów kultury najwyżej oceniona została Grupa Teatralna z Domu Kultury w Wolbromiu za inscenizację „Tajemniczego ogrodu”. II nagrody nie przyznano, natomiast III nagrodę zdobył Zespół Teatralny Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu za spektakl pt. „Pręcik”. Wyróżnienie otrzymał Teatr „Raz-dwa-trzy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach za inscenizację pt. „Za maską”. Nagrody aktorskie przyznane zostały Amelii Poczęsnej, Wiktorii Mendak i Jakubowi Salwińskiwemu.

 Przygotowane przez piętnaście zespołów spektakle tegorocznego Powiatowego Festiwalu Kultury oceniało jury w składzie: Adam Radosz - dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, aktor i instruktor teatralny, Michał Skiba – aktor, instruktor i reżyser teatralny, oraz Magdalena Medyńska - przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

W protokole z obrad jury podkreśliło zróżnicowany poziom artystyczny tegorocznych spektakli, z których część zbliża się ku teatrowi profesjonalnemu. Oceniający występy zwrócili również uwagę na nawiązujący do teatru klasycznego dobór repertuaru zespołów Powiatowego Festiwalu Kultury – Teatralia 2013. Najlepszym młodym adeptom sztuki dramatycznej gratulujemy i już dziś zapraszamy na Teatralia 2014!

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola