Belka
Sobota, 5 Października 2024   imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Atrakcje w bibliotece

Data publikacji: 2013-05-13, Data modyfikacji: 2013-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Spotkanie z Michałem Ogórkiem jets kolejnym z cyklu spotkań organizowanych przez olkuską Bibliotekę. W poniedziałek 6 maja w olkuskiej bibliotece gościł Artur Nowicki.

Autor jest absolwentem WSP w Częstochowie (Wydział Wychowania Artystycznego). Od 1994 roku zajmuje się ilustrowaniem czasopism i książek dla dzieci.  Jest  autorem  wielu różnorodnych  projektów graficznych, przeznaczonych dla małego odbiorcy. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty  twórcze  dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, jest twórcą ilustracji  do książek autorstwa znanych i cenionych pisarzy. Jest również członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY).

Podczas spotkania, Artur Nowicki opowiedział oraz pokazał uczestniczącym w spotkaniu dzieciom jak powstaje ilustracja do książki. Dzieci dowiedziały się również o różnicach pomiędzy ilustracją tworzoną ręcznie a tą wykonaną za pomocą programu graficznego. Uczestnicy spotkania przekonali się sami, że rysowanie na zadany temat nie jest wcale łatwe, własnoręcznie zilustrowali, bowiem książkę.

 Zapraszamy także do obejrzenia nowej wystawy eksponowanej w olkuskiej Bibliotece. Wystawa „Inwazja 1968”zawiera materiał fotograficzny pokazujący przebieg interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji, rozpoczętej 21 sierpnia 1968 r., ze szczególnym uwzględnieniem postaw solidarności społeczeństwa polskiego wobec wydarzeń lata 1968 r. W 1968 roku losy Polaków, Czechów i Słowaków splotły się w szczególny sposób. Podczas protestów w marcu 1968 r. ogromne nadzieje wiązano w Polsce z reformami praskiej wiosny (popularne hasło głosiło: „Cała Polska czeka na swojego Dubczeka"), z drugiej strony w Czechosłowacji odnotowano liczne przejawy solidarności z represjonowanymi studentami i naukowcami. Udział Wojska Polskiego w interwencji w Czechosłowacji przyjęto z oburzeniem, jako pogwałcenie polskiej tradycji walki „o wolność waszą i naszą”. Inwazji towarzyszyły liczne protesty Polaków, które stanowiły fundament przyszłej współpracy polskiej i czechosłowackiej opozycji. Wystawa „Inwazja 1968”, została przygotowana przez Biuro Edukacji Publicznej IPN oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Krakowie.

Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki (ul. F. Nullo 29b) do końca czerwca.

Źródło: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola