Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończenie okupacji hitlerowskiej w Olkuszu

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Złożeniem wieńców przed pomnikiem poległych i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej uczczona została w poniedziałek 69. Rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej w Olkuszu. W uroczystości uczestniczyły delegacje miejskich i powiatowych władz samorządowych, organizacji kombatanckich oraz młodzież szkolna.

 

Samorząd Miasta i Gminy Olkusz reprezentowali: Burmistrz Dariusz Rzepka, Zastępca Burmistrza dr Włodzimierz Łysoń, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kucharzyk.

 

- Dziś wspominamy ofiary II Wojny Światowej. Pamiętamy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. O tych, którzy walczyli o przyszłość Polski – o naszą przyszłość. Wśród nich wielu było mieszkańców Olkusza oraz okolicznych miejscowości, o czym powinniśmy szczególnie pamiętać. – mówił w okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Dariusz Rzepka.

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola