Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVIII Rajd Górski

Data publikacji: 2013-10-03, Data modyfikacji: 2013-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 

452 uczniów, 5 przewodników i 59 opiekunów - łącznie 516 osób wzięło udział w XVIII Rajdzie Górskim organizowanym przy współpracy szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu olkuskiego. W tym roku trasa rajdu wiodła na szczyt Równica w Beskidzie Śląskim (885m nad poziomem morza). Na samym szczycie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Rajd odbył się, przy pięknej pogodzie, w piątek 20 września 2013 r. Uczestniczyli w nim reprezentanci następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa w Braciejówce, Szkoła Podstawowa w Zawadzie, Szkoła Podstawowa w Ryczówku, Szkoła Podstawowa w Zedermanie, Szkoła Podstawowa w Bzowie, Zespół Szkół w Zadrożu, Szkoła Podstawowa w Jaroszowcu, Zespół Szkół w Podlipiu, Publiczne Gimnazjum w Bolesławiu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wolbromiu, Zespół Szkół nr 2 w Wolbromiu, Gimnazjum nr 1 w Olkuszu, Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, Gimnazjum w Kluczach, Szkoła Podstawowa w Bukownie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu, Szkoła Podstawowa w Bolesławiu.Nad organizacją czuwało 59 opiekunów, natomiast rajd odbył się pod przewodnictwem członków olkuskiego Klubu Przewodników Ilkussia: Andrzeja Feliksika, Mariana Odrobińskiego, Agnieszki Lis, Henryka Poczęsnego i Włodzimierza Gorynowicza.

Nad całością rajdu czuwała Olga Garwon - prezes Koła Opiekunów Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych.

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola