Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VW Phaeton, pościg na A4 Gliwice - Olkusz 15.04.2014

 
Pościg za 42-letnim niemieckim kierowcą Volkswagena Phaetona, który dwukrotnie potrącił policjanta, pokonał policyjne blokady w dwóch województwach, by ostatecznie wpaść w ręce stróżów prawa w Bolesławiu. Do zdarzenia doszło w kwietniu roku 2014. Pościg rozpoczął się w Gliwicach. Mężczyzna nie chciał uiścić opłaty za przejazd płatnym odcinkiem autostrady. Wezwano policję. Kierowca nie chciał jednak z nikim rozmawiać, chciał jak najszybciej odjechać, próbował potrącić policjantów i staranował bramki. Zaczął uciekać w stronę Krakowa, jechał z prędkością nawet 200 km/h. Staranował bramki w Mysłowicach i policyjną blokadę w Balicach. Ponieważ uciekinier przedarł się bokiem, policjanci oddali w kierunku opon dwa strzały. Mimo to, samochód uciekał dalej z przestrzeloną oponą w kierunku drogi krajowej prowadzącej do Olkusza. Zarządzono więc stworzenie na tym odcinku kolejnych blokad. W miejscowości Nowa Wieś został potrącony policjant ze Śląska, który usiłował go zatrzymać. Ucieczka zakończyła się w Bolesławiu koło Olkusza. Funkcjonariusze oddali kolejne cztery strzały w kierunku opon samochodu. Tym razem skutecznie uniemożliwili mu mu dalszą jazdę. Ponieważ kierujący zamknął pojazd od środka, policjant musiał rozbić szybę i tak wyciągnął kierowcę na zewnątrz. Ustalono, że kierujący VW Phaeton na niemieckich rejestracjach Martin R. jest niepoczytalny, w związku z tym śledztwo zostało umorzone.

 


pretor
 
Data pliku video: 2015-04-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola