Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szlachetne Serca docenione

Data publikacji: 2014-02-22, Data modyfikacji: 2014-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Już po raz piąty przyznane zostały nagrody Cordis Nobilis – Szlachetne Serca. Gala towarzysząca ich wręczeniu jest okazją do wyróżnienia tych osób, które na co dzień poświęcają się pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz potrafią bezinteresownie pomóc tym, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują.

 

Jak podkreślił Burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka, wyróżnione osoby oraz organizacje charakteryzuje to, że nie szukają one rozgłosu. Bardzo często swoją działalność prowadzą niepostrzeżenie, za co należą się im tym większe słowa uznania.

 

W kategorii Organizacja, przyznawanej organizacji pozarządowej za najwartościowsze przedsięwzięcie służące budowaniu wspólnego dobra, nagrodę Cordis Nobilis otrzymało Stowarzyszenie „Miasta Partnerskie”.

W kategorii Filantrop – dla darczyńców, sponsorów za finansowe wspieranie działalności społecznej – uhonorowano Annę i Marcina Kubiczków oraz Powszechną Spółdzielnię Spożywców „SPOŁEM” w Olkuszu

 

 

 

W kategorii Nauczyciel – za działalność na rzecz wychowania dzieci i młodzieży, wykraczającą poza zwykłe obowiązki – nagrodę odebrały Panie Maria Piasny i Anna Hajduła.

 

Nagrodę w kategorii Osoba – za długoletnią, bezinteresowną działalność na rzecz dobra innych – otrzymał Andrzej Feliksik.

 

Spotkanie noworoczne, w trakcie którego rozdano nagrody Cordis Nobilis zakończył występ młodych artystów z Ogniska Muzycznego „Żaczek”.

 

Galę przygotował Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Jacek Imielski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola