Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ślubowania olkuskich pierwszaków

Data publikacji: 2013-10-30, Data modyfikacji: 2013-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Dla uczniów klas pierwszych Gminy Olkusz październik był miesiącem szczególnym. W tym czasie odbywały się bowiem ślubowania – uroczystości oficjalnego włączenia w poczet uczniów danej szkoły. Rozpoczęte 11 października swój finał miały wczoraj.

W pasowaniu na uczniów pierwszej klasy brali udział podopieczni z siedemnastu Szkół Podstawowych na terenie Gminy Olkusz. Jako pierwsi w gronie pełnoprawnych członków szkolnej społeczności znaleźli się pierwszoklasiści ze szkół w Kosmolowie i Sienicznie. Cykl uroczystych pasowań zakończyło ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu.

Przy tej okazji, oprócz licznych słów gratulacji kierowanych przez dyrektorów szkół oraz władze Gminy, pierwszoklasiści otrzymali od Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz wyprawki, które mają na celu ułatwić uczniom stawianie pierwszych kroków w szkolnej edukacji.

Specjalnie przygotowane opracowanie „Olkusz moje miasto” stanowi kompendium wiedzy o historii miasta, herbie, legendach i najważniejszych miejscach Srebrnego Miasta. Gra MEMO pomoże w ćwiczeniu pamięci, a specjalny odblask ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły, co jest tym bardziej istotne w okresie jesienno-zimowym.

W tym uroczystym dniu pierwszakom towarzyszyli rodzice, którzy - pełni dumy i nadziei - oklaskiwali talenty swoich pociech, prezentowane w czasie przedstawień artystycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola