Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rodzinne Rozgrywki Sportowe

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W niedzielę na krytym basenie przy ZSPI nr 1 w Olkuszu odbyła się II Runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych – gry i zabawy w wodzie. Zawody przeprowadzono we wszystkich zaplanowanych kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa kl. I-III, kl. IV-VI oraz gimnazjum. Poza konkursem wystartowały również przedszkolaki.

 

Rodziny zmierzyły się w 5 konkurencjach: wyścigi z deską, przeciąganie koła ratunkowego na czas, wodny tor przeszkód, rzuty do celu i wyławianie łyżek z wody. Dzieciom podobało się przeciąganie koła ratunkowego na czas, gdyż rodzice ciągnęli linę przywiązaną do koła ratunkowego, w którym siedziało dziecko. Zadanie kończyło się przybiciem „piątki” przez rodzica z dzieckiem. Wiele radości przyniosła konkurencja „wyławianie łyżek z wody”. Zawodnicy musieli znaleźć łyżkę  zatopioną w połowie basenu. W tym zadaniu liczył się  spryt i szybkość pływania, ponieważ łyżek było mniej niż zawodników.

 

Najlepsze rodziny w każdej kategorii wiekowej otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zawody przeprowadzono we współpracy z Zespołem Szkolno Przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Patronami medialnymi imprezy był Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola