Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podziemia ratusza wzbudzają coraz większe zainteresowanie

Data publikacji: 2013-12-16, Data modyfikacji: 2013-12-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Wszyscy pamiętamy kolejki chętnych do zobaczenia reliktów średniowiecznego olkuskiego ratusza, kiedy zostały po raz pierwszy udostępnione zwiedzającym. Chociaż na planowaną w podziemiach multimedialną trasę turystyczną musimy jeszcze zaczekać, to historyczny obiekt już przyciąga tłumy. Z kolejnej akcji zwiedzania od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia 2013 r. skorzystało blisko 900 osób.

 

Weekendowe grudniowe zwiedzanie zorganizowane zostało przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu we współpracy z Klubem Przewodników „Ilkussia”. W piątkowe popołudnie, a w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 17.30 co pół godziny pod powierzchnię Rynku schodziły 30-osobowe grupy. Przewodnicy, opowiadając o historii ratusza, oprowadzali zwiedzających korytarzami prowadzącymi między wielowiekowymi murami, sklepieniami, almariami, ceglanymi ścianami wieży ciśnień i wystawą Olkuskiego Klubów Miłośników Fotografii.

 

 Zainteresowanie zwiedzających już teraz pokazuje, jaką atrakcją turystyczną jest olkuski ratusz. Wśród osób, które skorzystały z weekendowej akcji byli nie tylko mieszkańcy Olkusza, ale i przyjezdni turyści, a także przewodnicy z Ojcowa i Chrzanowa. Po uruchomieniu wirtualnej trasy w ratuszu i stałym udostępnieniu go dla zwiedzających zainteresowanie to na pewno znacznie wzrośnie. - powiedział Andrzej Feliksik, prezes Klubu Przewodników „Ilkussia”.

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola