Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie I etapu obwodnicy Olkusza

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

W piątek 8 listopada wiceminister transportu Janusz Żbik, marszałek Marek Sowa, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka i p.o. dyr. ZDW Marta Maj dokonali uroczystego otwarcia pierwszego etapu obwodnicy Olkusza. Symboliczne przecięcie wstęgi oznacza, że z nowej drogi, której trasa przebiega  od skrzyżowania z drogą krajową 94 na wysokości ul. Zagaje do drogi w kierunku Wolbromia, mogą już korzystać kierowcy.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Dariusz Rzepka podkreślił istotę nowej drogi, która znacznie ułatwi komunikację w kierunku Wolbromia oraz Kielc, omijając przejazd kolejowy. Usytuowanie ma również sprzyjać rozwojowi lokalnej przedsiębiorczości.

Marszałek Marek Sowa dodał, że dofinansowania ze środków unijnych sprawiają iż w Małopolsce znacznie poprawia się infrastruktura drogowa.

Wiceminister transportu Janusz Żbik, kończąc przemówienia, wyraził radość z faktu, że w jego rodzinnych terenach prowadzonych jest tak wiele inwestycji.

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola