Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy samochód OSP Osiek

Data publikacji: 2014-01-17, Data modyfikacji: 2014-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 

14 stycznia 2014 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie miało miejsce uroczyste przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych do Ochotniczych Straży Pożarnych województwa małopolskiego. Był to szczególny dzień również dla ochotników z Osieka, którym wręczono kluczyki do nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

 

 

 

Uroczystość rozpoczął zastępca dyrektora Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego złożeniem meldunku na ręce Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

 

 

 

W odbiorze samochodu dla OSP Osiek uczestniczyli: delegacja OSP Osiek, z Prezesem Grzegorzem Ziarno na czele, Zastępca Burmistrza Marcin Pietraszewski, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Olkuszu Kazimierz Ściążko oraz Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Jarosław Cieślik.

 

 

 

Otrzymany przez OSP Osiek samochód marki MAN posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Jego zabudowa wykonana jest w całości z materiałów odpornych na korozję samochód. Zbiornik pozwoli strażakom zabrać w akcję 3 500 litrów wody. Wartość nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego to 621 tys. zł, z czego 300 tys. zł zostało dotowane przez Gminę Olkusz, 150 tys. zł z Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, 110 tys. zł z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Dodatkowo wsparcia finansowego udzieliły firmy, instytucje oraz prywatni sponsorzy.

 

 

 

W okolicznościowych przemowach wielokrotnie podkreślano trud pracy straży pożarnych oraz konieczność gwarantowania im dostępu do urządzeń, które nie tylko zwiększą skuteczność akcji ratowniczych, ale także bezpieczeństwo samych ratujących.

 

 

 

- Warto podkreślić, że nasz nowy nabytek będzie służył mieszkańcom całego powiatu olkuskiego, bo uczestniczymy w różnych akcjach ratowniczych, nie tylko na terenie gminy Olkusz – podkreśla prezes OSP Osiek Grzegorz Ziarno.

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola