Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe wystawy w olkuskiej bibliotece

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaprasza do obejrzenia nowych wystaw. Pierwsza z prezentowanych wystaw nosi tytuł: „Olkusz, jakiego już nie ma”. Ekspozycja została przygotowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z „Przeglądem Olkuskim”, w którym realizowany  jest cykl „Poznaj Olkusz, którego już nie ma" autorstwa Emilii Kotnis-Górki i Piotra Nogiecia. Wystawa przedstawia stare fotografie Olkusza oraz jego mieszkańców sprzed dziesiątków lat. Przywraca pamięć o niezwykłych, często zapomnianych ludziach i wydarzeniach z dziejów naszego miasta.

Kolejna prezentowana wystawa nosi tytuł: „Generał Władysław Sikorski. Polityk i żołnierz”

Wystawa została przygotowana przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej w rocznicę tragicznej katastrofy na Gibraltarze wśród ofiar, której znajdował się premier i Naczelny Wódz generał Władysław Sikorski. Wystawa na opowiada o życiu, działalności politycznej i żołnierskiej drodze generała. Za pomocą zdjęć oraz wybranych dokumentów, wystawa przybliża niezwykle bogatą biografię jednej z najważniejszych postaci historii Polski XX wieku. Autorem scenariusza i wstępu jest Teodor Gąsiorowski.

 

Ekspozycje można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki do końca grudnia. Zapraszamy!

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola