Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne wyróżnienie dla olkuskiej biblioteki

Data publikacji: 2014-01-13, Data modyfikacji: 2014-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Z przyjemnością informujemy, iż Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu  została po raz siódmy laureatem Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013.

 

Komisja konkursowa, w uznaniu szczególnych zasług w propagowaniu idei czytania dzieciom, nagrodziła osiągnięcia olkuskiej Biblioteki, biorąc pod uwagę m.in. kreatywność, pomysłowość i oryginalność działań, edukacje dorosłych (rodziców, nauczycieli i in.) w zakresie efektów głośnego czytania i jego wpływu na zdrowie emocjonalne dzieci i młodzieży, działalność nastawioną na dzieci chore i potrzebujące oraz konsekwencję w prowadzeniu działań (działania regularne, przedsięwzięcia długofalowe).

 

W konkursie wzięło udział 137 instytucji z całej Polski. Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy oraz książki nagrodzone w III Konkursie Literackim im. A. Lindgren.

Od 2003 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu aktywnie współpracuje z Fundacją ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach ogólnopolskiej akcji olkuska Biblioteka oraz filie PiMBP w Olkuszu organizują szereg spotkań, propagujących wśród dzieci, młodzieży i rodziców ideę głośnego czytania.

 

Dzięki bogatej i ciekawej ofercie edukacyjnej, przeznaczonej dla różnych grup społecznych i wiekowych, olkuska Biblioteka od lat uzupełnia domowe czytanie, promuje książki  i stwarza wszystkim szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.

Serdecznie dziękujemy naszym Czytelnikom i osobom korzystającym z oferty edukacyjnej, gdyż nie tylko dzięki własnemu zaangażowaniu, ale przede wszystkim dzięki Państwu  otrzymaliśmy tę ważną dla nas nagrodę.

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola