Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014 – dla Oli i Zuzi

Data publikacji: 2013-12-19, Data modyfikacji: 2013-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury świąteczne kiermasze mają w naszym mieście wieloletnią tradycję. Co roku dochód ze sprzedaży oryginalnych ozdób i smakołyków przeznaczany jest na potrzeby tych, którzy je wykonali - uczniów olkuskich szkół, podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, członków zespołów folklorystycznych i stowarzyszeń. Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy miał jeszcze jeden wyjątkowy cel – zebranie pieniędzy na zakup aparatu pionizującego i wózka dla potrzebujących pomocy dziewczynek.

 

Kiermasz odbył się we wtorek 17 grudnia na Rynku. Do zakupów i wspierania dobroczynne akcji zachęcała przechodniów ze sceny dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan. Wkrótce po oficjalnym otwarciu imprezy zaprezentowali się pierwsi mali wokaliści. Śpiewanie kolęd i pastorałek przez dzieci jest nieodłącznym elementem olkuskich jarmarków. Tego dnia wystąpili przedstawiciele Klubu Sportowego Flika Olkusz, Szkoły Podstawowej Nr 4, Warsztatów Terapii Zajęciowej, zespół Mechan-Band z Zespołu Szkół Nr 1, a także podopieczni Sekcji Wokalnej oraz Sekcji Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

To nie pomyłka. Tym razem kiermasz uatrakcyjniały nie tylko świąteczne melodie, ale też spektakl pt. „Gwiazdka” w reżyserii znanej instruktor teatralnej Stanisławy Szarek i z autorską muzyką Wiesława Barana, kompozytora, aranżera i instruktora MOK. Wigilijna opowieść, z bohaterami filmowych bajek - kotami Filemonem i Bonifacym - w rolach głównych, miała swą premierę podczas niedawnych mikołajek w naszym Domu Kultury.

Przez cały czas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku i na ulicach przyległych słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku zbierały datki w ramach kwesty zorganizowanej ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser”. Jak dużo pieniędzy potrzebnych na sprzęt dla chorych dziewczynek zgromadziły, dowiemy się po ostatnich w tym roku zajęciach UTW, kiedy to przeprowadzona zostanie jeszcze zbiórka wśród studentów.

 

Słoneczna aura sprzyjała kweście, występom oraz sprzedającym swe produkty wystawcom. W tym roku do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym zgłosili się: Osiedlowy Klub „Kubuś”, olkuskie zespoły szkół Nr 1, Nr 3 i Nr 4, szkoły podstawowe z Sieniczna i Kosmolowa, gimnazja Nr 1 i Nr 2 w Olkuszu, Koło Gospodyń Wiejskich z Bogucina Dużego, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych - Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Olkuszu i Ośrodek Terapii Uzależnień Dzieci i Młodzieży w Jeżówce, stowarzyszenia „Nasza Zawada” i „Po Prostu Działaj”, Dom Pomocy Społecznej w Olkuszu, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Świetlica Środowiskowa im. Jana Pawła II, świetlice MOK w Braciejówce, Bogucinie Małym, Troksie i Zawadzie.

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola