Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gra o tron w Powiecie

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Aż 9 mandatów w wyborach do Rady Powiatu uzyskał KW Prawo i Sprawiedliwość, 6 mandatów zdobyła KWW OdNowa-Kontynuacja, 5 przypadło KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Olkuskiego i tylko po jednym mandacie KWW Kukiz’15, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz KWW Porozumienie dla Ziemi Olkuskiej. Zaskoczeniem jest bardzo dobry wynik Pawła Piasnego oraz porażka Koalicji Obywatelskiej złożonej z PO i Nowoczesnej. W przypadku Piasnego, który zdobył aż 2297 głosów, zaskoczenie jest tym większe, iż ciągnie się za nim nierozwiązany problem afery śmieciowej w Kluczach. Z kolei porażka PO to najpewniej rezultat rewolucyjnych zmian w olkuskich władzach Platformy, w wyniku których zarządcą komisarycznym została posłanka Lidia Gądek.

Pełna treść wiadomości na: wiadomosciolkuskie.pl/aktualnosci/2268-gra-o-tron-w-powiecie
wiadomosciolkuskie.pl, Źródło artykułu: wiadomosciolkuskie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola