Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ferie 2014 z olkuskim MOK

Data publikacji: 2014-02-20, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 2.200 Olkuszan skorzystało z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury z myślą o spędzających zimowe ferie w naszym mieście. Miejski Dom Kultury przy ul. F. Nullo 29 gościł miłośników filmów, teatru, tańca, plastyki, fotografii i szachów, a w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 odbył się cykl warsztatów „Zrób to sam, czyli kreatywne ferie w muzeum”

 

Filmy wyświetlane w kinie „Zbyszek” cieszyły się takim powodzeniem, że z powodu braku wolnych miejsc dla wszystkich miłośników X muzy zorganizowane zostały dodatkowe seanse. Po pierwszym baśniowym spektaklu Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” na kolejny przyszło więcej widzów, niż ilość dostępnych w sali widowiskowej foteli. A żeby nikt nie wyszedł zawiedziony, aktorzy nadprogramowo zagrali raz jeszcze.

Jak co roku nie brakowało też chętnych do udziału w różnorodnych zajęciach łączących rozwijanie talentów z rozrywką. Były wśród nich zabawy i tańce pn. „Tanecznym krokiem” oraz otwarte spotkania z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, prowadzone przez instr. Beatę Nowak przy akompaniamencie Wiesława Barana. Cykl warsztatów plastycznych i ceramicznych: „Karnawał w masce”, „Niezwykły świat zwierząt”, „Lampion, światło i ażury” i „Kwiaty z papieru w nowej odsłonie” przygotowała Wioletta Sarota Stach. Adam Sowula odkrywał przed swymi podopiecznymi tajniki fotografii, zaś Paweł Czarnota wprowadzał adeptów Królewskiej Gry w świat arcymistrzowskich strategii.


Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 zorganizowało dla najmłodszych cykl zajęć pod hasłem: Zrób to sam, czyli kreatywne ferie w muzeum. Miały one na celu zapoznanie dzieci z pojęciem recyklingu i pokazanie im, że z pozornie niepotrzebnych rzeczy można stworzyć wspaniałe zabawki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, Centrum Kultury odwiedziło blisko 100 dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

 

Na pierwszych warsztatach pt. „Atlas afrykańskich zwierząt – papierowe czworonogi” dzieci przy użyciu rolek z papieru toaletowego i arkuszy kolorowego papieru stworzyły piękne żyrafy. Poznały także najbardziej znane zwierzęta występujące w Afryce, miejsca ich zamieszkania oraz charakterystyczne cechy. Podczas „Zimowych inspiracji” powstały natomiast pingwiny stworzone z plastikowych butelek po napojach, waty, filcu i papieru.

 

Zajęcia pt. „Gorące rytmy Afryki” wprowadziły uczestników w klimat Czarnego Lądu. Dzięki nim dzieci poznały najważniejsze instrumenty muzyczne stworzone przez mieszkańców Afryki. Miały szansę obejrzeć z bliska sanzę, korę, balafon oraz różnego rodzaju grzechotki, a następnie stworzyły własne, oryginalne instrumenty z plastikowych zakrętek. Najmłodsi wysłuchali również „Krótkiej historii kartki walentynkowej”, dzięki czemu poznali genezę święta zakochanych. Stworzyli także piękne walentynkowe zakładki do książek, które mogli podarować najbliższym.

 

 

Centrum Kultury przygotowało również specjalne zajęcia edukacyjne „Poszukiwacze skarbów”, podczas których dzieci miały szansę podążyć śladami doktora Bogdana Szczygła. Podczas wędrówki w Muzeum Afrykanistycznym dwie drużyny odkrywały tajemnice zgromadzonych tam eksponatów. Rozwiązując kolejne łamigłówki rywalizowały o zdobycie podpowiedzi dotyczących umiejscowienia skarbu. Śmiechu i radości nie było końca.

 

Dobiegły końca ferie i zaplanowane na ten czas atrakcje w Centrum Kultury, przygotowane i przeprowadzone przez Małgorzatę Lelek i Małgorzatę Piątek. Nie kończą się jednak zajęcia i lekcje muzealne dla dzieci oraz młodzieży, które prowadzimy przez cały rok szkolny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie internetowej http://www.mok.olkusz.pl/index.php/muzea/19-muzea/27-aktualnosci-i-wydarzenia.html

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola