Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chiny w Bibliotece

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tropami kultur” poświęcona kulturze, sztuce i architekturze Chin już za nami. Projekt realizowany był przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu we współpracy z Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Instytut Konfucjusza w Krakowie”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej kulturą Chin.

Jury w składzie: Jerzy Kantorowicz – przewodniczący jury, artysta plastyk, Natalia Ożegalska – Łukasik – Instytut Konfucjusza w Krakowie, Edyta Sołtys – PiMBP w Olkuszu, przyznało:

3 wyróżnienia, które otrzymali:

Alicja Chrost SP Nr 6 w Olkuszu

Jolanta Wielgosz PSP w Witeradowie

Bartosz Wójcik SP w Jeżówce

I miejsce zdobyła: Wiktoria Mednak z NSP w Porębie Górnej ,

II miejsce zdobyła: Małgorzata Malinowicz SP w Wierzchowisku

III miejsce zdobyła: Karolina Liszewska SP Nr 1 w Wolbromiu

Uczestnicy konkursu wysłuchali również wykładu Pani Natalii Ożegalskiej – Łukasik poświęconego historii, kulturze i architekturze Chin.

 

Temat rozstrzygniętego konkursu „Tropami kultur. Chiny” inspirowany był darem – zestawami do nauki języka chińskiego, jaki otrzymaliśmy od Instytutu Konfucjusza w Krakowie. Zestawy te dostępne są w naszej bibliotece. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tymi materiałami, a uczestników konkursu i wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z finału konkursu „Tropami kultur. Chiny”.

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola