Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Barwy Wolontariatu

Data publikacji: 2013-11-18, Data modyfikacji: 2013-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 

Miło nam poinformować, że zgłoszony przez Bibliotekę wolontariusz – Bartek Popiel zajął I miejsce w Małopolskiej edycji Konkursu Barwy Wolontariatu zorganizowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie.

Z Panem Bartkiem pracujemy od 2012 roku, był osobą, która zapoczątkowała ruch wolontariatu w naszej instytucji. Współpraca z nim jest dla nas szczególnie cenna, ponieważ to on sam przyszedł z pomysłem zrealizowania zajęć dla użytkowników. Nasz wolontariusz ze swoimi zajęciami wpisał się w dobrze przemyślaną wizję wolontariatu zgodną z celami i zadaniami biblioteki. Współpraca przynosi korzyści obu stronom.

Pan Bartek jest osobą, która zrealizowała w bibliotece swoje pasje i znalazła sposób ciekawego spędzana czasu, polegający na dzieleniu się swoimi umiejętnościami z innymi użytkownikami. Jest osobą kreatywną, otwartą na nowe wyzwania, dynamiczną i potrafiącą się dzielić wiedzą z innymi. Nie oczekuje niż w zamian. Prowadzenie tych zajęć daje jemu i uczestnikom wiele radości. Pomimo tego, że sam pracuje zawodowo prowadząc firmę zajmującą się szkoleniami z zakresu rozwoju osobistego, znajduje czas i zaangażowanie się jako wolontariusz w naszej bibliotece. Jego zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Przychodzą na nie chętnie dzieci, młodzież, rodzice i nauczyciele, którzy z tych zajęć czerpią inspirację.

 

 


Pierwszy projekt realizowany z Panem Bartkiem rozpoczął się od wakacyjnych spotkań dla dzieci – Mały Geniusz w 2012 roku. W ramach tego projektu odbyły się spotkania warsztatowe poświęcone efektywnej nauce i technikom zapamiętywania. Podczas warsztatów nasz wolontariusz wykorzystywał metody, które wymagają od ucznia aktywnego uczestnictwa, co niezwykle angażowało uwagę dzieci. Zajęcia były doskonałą okazją zarówno do nauki jak i do zabawy, dzięki czemu cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Kolejna wspólna przygoda to Akademia Rozwoju, w której przeprowadził cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży poświęconych: notowaniu za pomocą map myśli, technikom zapamiętywani, zasadom szybkiego czytania. Zajęcia w Akademii trwały od października 2012 roku do maja 2013 roku. Projekt Akademii Rozwoju tak bardzo spodobał się nam i naszym użytkownikom, iż postanowiliśmy rozpocząć drugą jego edycję, która będzie trwać od listopada 2013 roku do stycznia 2014 roku.

 

 


Wolontariat pana Bartka wnosi w nasza działalność dobrą energię, optymizm, radość, uczy młodych użytkowników w jaki sposób pokonywać swoje niedoskonałości w zdobywaniu wiedzy. Uczy  umiejętności radzenia sobie ze stresem, lepszej komunikacji, pewności siebie oraz pracy w zespole. Szczególnie jego działania przyczyniły się do otrzymania przez naszą instytucję w 2013 roku Certyfikatu Instytucji Przyjaznej Wolontariuszom.

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola