Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Apel "Stop pijanym kierowcom!" na olkuskich ulicach

Data publikacji: 2013-10-28, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Gmina  Olkusz po raz kolejny włączyła się w kampanię społeczną „Trzeźwa Małopolska No Promil – No Problem”, której celem jest uczulanie kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu. W zeszły piątek, jak co roku, ulicami miasta przeszedł marsz dzieci i młodzieży z olkuskich szkół.

O godzinie 11:00 uczniowie olkuskich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych spotkali się na rynku, by, pod opieką nauczycieli, wziąć udział w marszu No Promil – No Problem. Specjalnie na tę okazję przygotowane zostały specjalne plakaty z hasłami akcji.

Zgromadzonych przywitali: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka oraz Bogusława Lasota - Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Burmistrz podkreślił jak ważna jest świadomość kierowców tego, że nawet niewielka ilość wypitego alkoholu zaburza koncentrację, co może – w konsekwencji – prowadzić do wypadku.

 

 

 

Po odśpiewaniu hymnu kampanii, młodzież, ubrana w koszulki prezentujące logo i hasło akcji, wyruszyła na trasę 94, gdzie miała miejsce kulminacja obchodów: zdumieni kierowcy wysłuchiwali głośnych apelów o zachowanie trzeźwości za kierownicą samochodu. Uczniowie szkół podstawowych, gdy kierowcy zatrzymywali się na czerwonym świetle, przechodzili przez przejścia dla pieszych.

Wszystko po to, aby jak najskuteczniej zwrócić uwagę na przesłanie akcji: Stop pijanym kierowcom.

Wybór daty marszu w ramach kampanii „Trzeźwa Małopolska No Promil – No Problem” również nie jest przypadkowy: koniec października i początek listopada to okres, na który statystycznie przypada największa liczba wypadków – także spowodowanych przez pijanych kierowców. Organizatorzy oraz uczestnicy akcji mają nadzieję, iż apel tych najmłodszych uczestników ruchu pobudzi wyobraźnię kierowców i będzie skutkował większą ich roztropność za kierownicą.

W marszu wzięło udział około 600 osób, nad których bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska.

 

 

 

 

 

 

UM Olkusz, Źródło artykułu: www.umig.olkusz.pl, Autor zdjęć: UM Olkusz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola