Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

1 % a tak wiele znaczy

Data publikacji: 2017-02-09, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Początek każdego roku to czas rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  RP poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych jak: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Środki uzyskane z 1% wspomogą finansowo naszą jednostkę. Musimy, więc przekonać podatników, że każda złotówka ma znaczenie. Przypomnijmy                  •             1% to jedna setna części podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może      przekazać wskazanej przez siebie jednostce.                  •             1% jest wskazaniem dla Urzędu Skarbowego, który 1% naszego podatku przekaże Jednostce OSP                                     99% podatku przekaże do budżetu państwa to znaczy.                  •             1% podatku, który i tak płacimy, przekazany będzie naszej jednostce OSP  zamiast do budżetu.    •             1% nie zwiększy naszych zobowiązań wobec budżetu jak również nie zmniejszy kwoty                   ewentualnego zwrotu podatku.    •             Jeśli nie wskażemy swojej jednostki, to nasz 1% trafi do budżetu.    •             Jeśli sami nie wskażemy, komu przekazać 1% podatku, nikt nie zrobi tego za nas. Wystarczy, że rozliczając podatek od dochodów, które uzyskaliśmy w 2017 roku w zeznaniu podatkowym wpiszemy: we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego numer KRS: 0000116212. UWAGA! Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku. w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, wpiszemy „Cel szczegółowy 1%". Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu   KRS 0000 037 823  

Pełna treść wiadomości na: ospolkusz.pl/osp/aktualnosci-osp/312-1-a-tak-wiele-znaczy
ospolkusz.pl, Źródło artykułu: ospolkusz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
olkuski

Powiat olkuski – powiat w województwie Małopolskim, którego stolicą jest Olkusz. W skład powiatu wchodzą gminy: Bukowno, Olkusz, Wolbrom, Bolesław, Klucze, Trzyciąż oraz miasta Bukowno, Olkusz, Trzyciąż.

Powiat ma charakter rolniczy (wschód), przemysłowy (zachód) i turystycznym.

Turyści nie mogą narzekać na brak atrakcji w powiecie. Należą do nich wycieczki licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i konnymi. Najbardziej znanym szlakiem jest Szlak Orlich Gniazd. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Pustynia Błędowska. Z powiatu bardzo łatwo można dostać się do Krakowa i Katowic, co jest niewątpliwie dużym plusem, zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola